דף הבית » כמה זמן צריך » כמה זמן נער צריך לישון?

כמה זמן נער צריך לישון?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

. כמה זמן נער צריך לישון?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

היתרונות של שינה מספקת לבני נוער

שינה היא חלק חיוני מהחיים עבור כולם, אך היא חשובה במיוחד עבור בני נוער. שינה מספקת עוזרת לבני נוער להישאר בריאים, ערניים וממוקדים. זה גם עוזר להם לשמור על משקל תקין, לנהל מתחים ולהציג ביצועים טובים יותר בבית הספר. למרבה הצער, בני נוער רבים אינם ישנים מספיק, מה שעלול להוביל למגוון בעיות בריאותיות.

כמה שינה צריכים בני נוער?

כמות השינה שבני נוער זקוקים לו תלויה בגילו. על פי הקרן הלאומית לשינה, בני נוער בגילאי 14-17 צריכים לישון 8-10 שעות בכל לילה. בני נוער בגילאי 18-25 צריכים לישון 7-9 שעות בכל לילה.

ההשפעות של לא לישון מספיק

אי שינה מספקת יכולה להיות בעלת מגוון השפעות שליליות על בני נוער. זה יכול להוביל לביצועים אקדמיים לקויים, קשיי ריכוז וסיכון מוגבר לדיכאון וחרדה. זה יכול גם להוביל לעלייה במשקל, סיכון מוגבר לפציעה וירידה בתפקוד המערכת החיסונית.

טיפים לשינה מספקת

שינה מספקת חשובה לבני נוער, אבל זה יכול להיות קשה לעשות. הנה כמה טיפים שיעזרו לבני נוער לקבל את השינה שהם צריכים:

קבע לוח זמנים לשינה

קביעת לוח זמנים קבוע לשינה היא אחת הדרכים הטובות ביותר להבטיח שבני נוער ישנו מספיק. בני נוער צריכים לנסות ללכת לישון ולהתעורר באותה שעה בכל יום, אפילו בסופי שבוע.

הגבל קפאין וחומרים ממריצים

קפאין וחומרים ממריצים אחרים יכולים להפריע לשינה, ולכן בני נוער צריכים להגביל את צריכתם. יש להימנע מקפאין לאחר ארוחת הצהריים, ובני נוער צריכים להימנע לחלוטין ממשקאות אנרגיה וממריצים אחרים.

הגבל את זמן המסך לפני השינה

האור הכחול מהמסכים יכול להפריע לשינה, ולכן בני נוער צריכים להגביל את זמן המסך שלהם לפני השינה. בני נוער צריכים לכבות את כל המסכים לפחות שעה לפני השינה.

צור שגרת שינה מרגיעה

יצירת שגרת שינה מרגיעה יכולה לעזור לבני נוער להירגע ולהתכונן לשינה. בני נוער צריכים לנסות להימנע מפעילויות מעוררות כמו משחקי וידאו או צפייה בטלוויזיה לפני השינה. במקום זאת, עליהם לנסות לעשות משהו מרגיע כמו קריאת ספר או אמבטיה חמה.

השוואה מהירה

קבוצת גיל שעות שינה מומלצות
14-17 8-10 שעות
18-25 7-9 שעות

שינה מספקת היא חיונית לבני נוער, אבל זה יכול להיות קשה לעשות. קביעת לוח זמנים עקבי לשינה, הגבלת קפאין וחומרים ממריצים, הגבלת זמן מסך לפני השינה ויצירת שגרת שינה מרגיעה יכולים לעזור לבני נוער לקבל את השינה הדרושה להם. למידע נוסף על איך לישון מספיק, בדוק אתהסרטון הזה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן