דף הבית » כמה זמן נמשך » כמה זמן נמשך המצור על ירושלים במלחמת השחרור?

כמה זמן נמשך המצור על ירושלים במלחמת השחרור?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

כמה זמן נמשך המצור על ירושלים במלחמת השחרור?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

המצור על ירושלים במלחמת השחרור

המצור על ירושלים היה אירוע מרכזי במלחמת השחרור, סכסוך שנמשך בשנים 1948 עד 1949. המצור היה מבצע צבאי ממושך שנמשך מאפריל 1948 עד יולי 1948. זה היה אירוע מכריע במלחמה, שכן היה הקרב הגדול הראשון בין הכוחות הישראליים ללגיון הערבי.

רקע המצור על ירושלים

מלחמת השחרור הייתה סכסוך בין מדינת ישראל שזה עתה הוקמה לבין מדינות ערב שמסביב. המלחמה החלה במאי 1948, כאשר מדינות ערב הכריזו מלחמה על ישראל. מדינות ערב ביקשו למנוע הקמת מדינה יהודית באזור. המצור על ירושלים היה אירוע מרכזי במלחמה. העיר ירושלים הייתה מחולקת בין האוכלוסייה היהודית והערבית מאז תום המנדט הבריטי בשנת 1947. האוכלוסייה היהודית התרכזה בחלקה המערבי של העיר, ואילו האוכלוסייה הערבית התרכזה בחלקה המזרחי.

משך המצור על ירושלים

המצור על ירושלים החל ב-9 באפריל 1948, כאשר הלגיון הערבי פתח במתקפה על החלק המערבי של העיר שבשליטת היהודים. המצור נמשך עד 18 ביולי 1948, אז הצליחו הכוחות הישראליים לפרוץ את הקווים הערביים ולהשתלט על העיר. המצור נמשך בסך הכל 105 ימים.

משמעות המצור על ירושלים

המצור על ירושלים היה אירוע מרכזי במלחמת השחרור. זה היה הקרב הגדול הראשון בין הכוחות הישראליים ללגיון הערבי, וזה היה ניצחון מכריע עבור הכוחות הישראליים. הניצחון אפשר לכוחות הישראלים להשתלט על העיר, וזה היה צעד גדול לקראת הקמת מדינת ישראל. למצור על ירושלים הייתה השפעה רבה גם על האוכלוסייה הערבית בעיר. רבים מהתושבים הערבים נאלצו לברוח מהעיר, ואלה שנותרו היו נתונים לתנאים קשים. המצור היה גורם מרכזי בעקירת האוכלוסייה הערבית מהעיר.

תוצאות המצור על ירושלים

המצור על ירושלים היה אירוע מרכזי במלחמת השחרור, והשפיע רבות על העיר ותושביה. ניצחונם של הכוחות הישראלים איפשר להם להשתלט על העיר, וזה היה צעד גדול לקראת הקמת מדינת ישראל. למצור הייתה השפעה רבה גם על האוכלוסייה הערבית בעיר. רבים מהתושבים הערבים נאלצו לברוח מהעיר, ואלה שנותרו היו נתונים לתנאים קשים. המצור היה גורם מרכזי בעקירת האוכלוסייה הערבית מהעיר.

שאלות ותשובות

  • מה היה משך המצור על ירושלים? המצור נמשך בסך הכל 105 ימים, מ-9 באפריל 1948 עד 18 ביולי 1948.
  • מה הייתה משמעותו של המצור על ירושלים? ניצחונם של הכוחות הישראלים איפשר להם להשתלט על העיר, וזה היה צעד מרכזי לקראת הקמת מדינת ישראל.
  • מה היו תוצאות המצור על ירושלים? למצור הייתה השפעה רבה על האוכלוסייה הערבית בעיר. רבים מהתושבים הערבים נאלצו לברוח מהעיר, ואלה שנותרו היו נתונים לתנאים קשים.

המצור על ירושלים היה אירוע מרכזי במלחמת השחרור, והשפיע רבות על העיר ותושביה. ניצחונם של הכוחות הישראלים איפשר להם להשתלט על העיר, וזה היה צעד מרכזי לקראת הקמת מדינת ישראל. למצור הייתה השפעה רבה גם על האוכלוסייה הערבית בעיר, והוא היה גורם מרכזי בעקירת האוכלוסייה הערבית מהעיר. המצור על ירושלים היה אירוע מכריע במלחמת השחרור, ומשמעותו מורגשת עד היום.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן