דף הבית » כמה זמן לפני » לפני כמה זמן נכחד האדם הניאנדרטלי?

לפני כמה זמן נכחד האדם הניאנדרטלי?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

לפני כמה זמן נכחד האדם הניאנדרטלי?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מהו האדם הניאנדרטלי?

האדם הניאנדרטלי הוא מין נכחד של אדם שחי באירואסיה במהלך התקופה הפליאוליתית התיכונה והעליונה. ההערכה היא שהמין התפתח מההומו היידלברגנסיס, מין של בני אדם ארכאיים שחיו באפריקה, אירופה ומערב אסיה בין 600,000 ל-200,000 שנים. מאמינים שהניאנדרטלים היו בני האדם הראשונים שהיגרו מאפריקה ואל אירופה ואסיה.

מתי נכחד האדם הניאנדרטלי?

התאריך המדויק של הכחדה של האדם הניאנדרתלי אינו ידוע, אך מאמינים שהוא התרחש מתישהו בין 40,000 ל-28,000 שנים. זה מבוסס על העובדה שמאובני הניאנדרטלים הידועים האחרונים מתוארכים לפני כ-40,000 שנה, בעוד שהמאובנים המוקדמים ביותר הידועים של בני אדם מודרניים (Homo sapiens) מתוארכים לפני כ-28,000 שנה.

מה גרם להכחדת האדם הניאנדרטלי?

הסיבה המדויקת להכחדת האדם הניאנדרטלי אינה ידועה, אך מאמינים כי היא נגרמה משילוב של גורמים. גורמים אלה כוללים שינויי אקלים, תחרות עם בני אדם מודרניים ומחלות.

שינוי אקלים

מאמינים ששינויי האקלים מילאו תפקיד בהכחדת האדם הניאנדרתלי. בתקופת הכחדתם חוו אירופה ואסיה תקופה של קור קיצוני, שהיה מקשה על הניאנדרטלים לשרוד.

תחרות עם בני אדם מודרניים

מאמינים שהאדם הניאנדרתלי הוצא מהתחרות על ידי בני האדם המודרניים על משאבים. לבני האדם המודרניים היו כלים וכלי נשק טובים יותר, שאפשרו להם לצוד בצורה יעילה יותר ולאסוף יותר מזון. זה נתן להם יתרון על הניאנדרטלים, שלא הצליחו להתחרות.

מַחֲלָה

מאמינים גם שייתכן שמחלה מילאה תפקיד בהכחדת האדם הניאנדרטלי. ייתכן שבני האדם המודרניים הביאו איתם מחלות מאפריקה שלניאנדרטלים לא הייתה חסינות כלפיהן, מה שיכול היה לגרום לאוכלוסייתם לצמצם.

סיכום

הסיבה המדויקת להכחדת האדם הניאנדרטלי אינה ידועה, אך מאמינים כי היא נגרמה משילוב של שינויי אקלים, תחרות עם בני אדם מודרניים ומחלות. המאובנים הניאנדרטליים הידועים האחרונים מתוארכים לפני כ-40,000 שנה, בעוד שהמאובנים הידועים הקדומים ביותר של בני אדם מודרניים מתוארכים לפני כ-28,000 שנים. למידע נוסף על האדם הניאנדרטלי, מצא מידע נוסף בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן