דף הבית » כל כמה זמן » באיזו תדירות כדאי לקבל חיסון נגד שפעת?

באיזו תדירות כדאי לקבל חיסון נגד שפעת?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

באיזו תדירות כדאי לקבל חיסון נגד שפעת?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מה זה חיסון נגד שפעת?

חיסון נגד שפעת הוא זריקה של וירוס מומת שעוזרת להגן עליך מפני נגיף השפעת. מומלץ לכל אחד מעל גיל חצי שנה לקבל חיסון נגד שפעת בכל שנה. חיסון השפעת מסייע בהגנה מפני הזנים הנפוצים ביותר של הנגיף שמסתובבים מדי שנה. חשוב לקבל חיסון נגד שפעת כל שנה כי הנגיף יכול להשתנות משנה לשנה.

למה חשוב לקבל חיסון נגד שפעת?

חיסון נגד שפעת חשוב כי זה עוזר להגן עליך מפני הנגיף. זה יכול גם לעזור להגן על הסובבים אותך שעלולים להיות פגיעים יותר לנגיף, כגון ילדים צעירים, נשים בהריון ואנשים עם מערכת חיסון מוחלשת. חיסון השפעת יכול גם לעזור להפחית את חומרת המחלה אם אתה חולה.

באיזו תדירות כדאי לקבל חיסון נגד שפעת?

המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) ממליץ לכל אחד מעל גיל שישה חודשים לקבל חיסון נגד שפעת בכל שנה. חשוב לקבל חיסון נגד שפעת ברגע שהוא זמין באזור שלך, בדרך כלל בסתיו. הסיבה לכך היא שעונת השפעת מתחילה בדרך כלל באוקטובר ויכולה להימשך עד מאי.

מתי כדאי לקבל חיסון נגד שפעת?

ה-CDC ממליץ לכל אדם מעל גיל שישה חודשים לקבל חיסון נגד שפעת עד סוף אוקטובר. הסיבה לכך היא שלוקח כשבועיים לגוף לבנות חסינות לאחר הזריקה. אם תקבל את הזריקה מאוחר יותר בעונה, ייתכן שהיא לא תהיה יעילה באותה מידה.

למי כדאי לקבל חיסון נגד שפעת?

ה-CDC ממליץ לכל אחד מעל גיל שישה חודשים לקבל חיסון נגד שפעת בכל שנה. זה כולל נשים בהריון, אנשים עם מערכת חיסון מוחלשת, ואלה שנמצאים בסיכון גבוה לסיבוכים משפעת. זה מומלץ גם לאנשים שחיים או מטפלים באלה בסיכון גבוה לסיבוכים משפעת.

האם יש תופעות לוואי?

תופעות הלוואי השכיחות ביותר של חיסון השפעת הן כאב, אדמומיות או נפיחות באתר ההזרקה. אנשים מסוימים עשויים לחוות גם חום נמוך, כאבי ראש או כאבי שרירים. תופעות הלוואי הללו הן בדרך כלל קלות וחולפות תוך מספר ימים.

דעה אישית

חיסון נגד שפעת הוא חלק חשוב בשמירה על בריאות והגנה על הסובבים אותך. חשוב לקבל את הזריקה ברגע שהיא זמינה באזור שלך, בדרך כלל בסתיו. חשוב גם לוודא שכולם במשפחה שלכם מעודכנים לגבי חיסוני השפעת שלהם. זוהי דרך פשוטה ויעילה לעזור להגן על עצמך ועל הסובבים אותך מפני שפעת.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן