דף הבית » כל כמה זמן » באיזו תדירות ילד מת באפריקה?

באיזו תדירות ילד מת באפריקה?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

באיזו תדירות ילד מת באפריקה?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מה גורם לתמותת ילדים באפריקה?

מדי שנה, מיליוני ילדים מתים באפריקה עקב עוני, תת תזונה ומחלות הניתנות למניעה. על פי ארגון הבריאות העולמי, הסיבות המובילות למוות בקרב ילדים מתחת לגיל חמש באפריקה הם:

  • דלקת ריאות
  • מָלַרִיָה
  • שִׁלשׁוּל
  • סיבות יילודים
  • איידס

דלקת ריאות ומלריה הן שתי גורמי המוות המובילים בקרב ילדים באפריקה, המהווים כמעט מחצית מכלל מקרי המוות בילדים. שלשול הוא גורם המוות השלישי בשכיחותו, ואחריו סיבות יילודים ו-HIV/איידס. השיעור הגבוה של תמותת ילדים באפריקה נובע בעיקר מעוני ומחוסר גישה לשירותי בריאות בסיסיים. מדינות אפריקאיות רבות חסרות את המשאבים לספק שירותי בריאות נאותים לאזרחיהן, והעוני מקשה על משפחות לגשת לשירותי הבריאות להן זקוקות. בנוסף, תת תזונה היא גורם תורם מרכזי לתמותת ילדים באפריקה, שכן לילדים רבים אין גישה לתזונה מאוזנת.

מה ניתן לעשות כדי להפחית את תמותת הילדים באפריקה?

הפחתת תמותת ילדים באפריקה דורשת גישה רב-פנים. להלן כמה מהצעדים שניתן לנקוט כדי להפחית את מספר מקרי המוות של ילדים באפריקה:

לספק גישה לשירותי בריאות בסיסיים

מתן גישה לשירותי בריאות בסיסיים חיוני להפחתת תמותת ילדים באפריקה. זה כולל מתן גישה למים נקיים, תברואה וטיפול רפואי בסיסי. משמעות הדבר היא גם מתן גישה לחיסונים ולאמצעי מניעה אחרים, כגון רשתות מיטה שטופלו בקוטלי חרקים למניעת מלריה.

שפר את התזונה

שיפור התזונה חיוני גם להפחתת תמותת ילדים באפריקה. המשמעות היא מתן גישה לתזונה מאוזנת, כמו גם מתן חינוך תזונתי למשפחות. משמעות הדבר היא גם מתן גישה לתוספי מזון מיקרו-נוטריינטים, כגון ויטמין A ואבץ, שיכולים לסייע במניעת תת תזונה ולהפחית את הסיכון לתמותת ילדים.

צמצם את העוני

צמצום העוני חיוני גם להפחתת תמותת ילדים באפריקה. משמעות הדבר היא מתן גישה להזדמנויות כלכליות, כגון הכשרה לעבודה והלוואות מיקרו, כמו גם מתן גישה לצרכים בסיסיים, כגון מזון, מחסה וביגוד.

העלאת מודעות

הגברת המודעות לגורמים לתמותת ילדים באפריקה חיונית גם להפחתת מספר מקרי המוות של ילדים. המשמעות היא מתן חינוך ומידע על הסיבות לתמותת ילדים, וכן מתן מידע על הצעדים שניתן לנקוט לצמצום.

סיכום

תמותת ילדים באפריקה היא בעיה רצינית הדורשת גישה רב-פנים. מתן גישה לשירותי בריאות בסיסיים, שיפור התזונה, הפחתת העוני והגברת המודעות הם כולם צעדים חיוניים להפחתת מספר מקרי המוות של ילדים באפריקה. בעזרת האסטרטגיות הנכונות, ניתן להפחית את מספר מקרי המוות של ילדים באפריקה ולשפר את חייהם של מיליוני ילדים.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן